karta kredytowa

Kredyt dla młodych firm

Kredyt dla nowej działalności- w jaki sposób pozyskać pieniądze na start?

Działalność gospodarcza, która dobrze rokuje na przyszłość jest swego rodzaju inwestycją. Jednakże, nawet jeśli przynosi jakiekolwiek zyski na starcie, koszty związane z jej prowadzeniem mogą nie pozwolić nam na to, aby w pierwszych miesiącach obsługiwać duże zlecenia. I tutaj pojawia się paradoks tego, że aby zarabiać więcej powinniśmy realizować większe projekty, ale jednocześnie nie możemy się takich podjąć. Głównie ze względu na fakt, że wymagają one pewnego budżetu, za którego zainwestowanie otrzymamy zwrot w momencie, kiedy klient zapłaci- co może oznaczać zamrożenie pieniędzy nawet na kilka miesięcy czasu. Jest to więc spore ryzyko i wiele osób nie będzie chciało się go podjąć. Jeśli jednak zależy nam na szybszym rozwoju firmy, tak naprawdę jedynym rozsądnym rozwiązaniem wydaje się pożyczka. Na taką decydują się przedsiębiorcy, którzy niejako mają mocne podstawy do tego, aby być przekonamy o tym, że taką pożyczkę spłacą, a więc mają już zlecenia, klientów oraz widoki na naprawdę duży projekt do realizacji.

Wolne zawody, instytucje pozabankowe oraz banki

Zasady przyznawania takich pożyczek czy kredytów są różne. Zakładamy jednak, że chcemy uzyskać zapomogę na firmę, która została niedawno otwarta. Warto wiedzieć, że w różnych instytucjach finansowych, oferta dla przedstawicieli wolnych zawodów oraz pozostałych firm może być trochę inna. Kolejną rzeczą, którą warto wiedzieć jest to, że tak naprawdę nie ma znaczenia, jak nazywa się produkt dedykowany przedsiębiorcom- czasem jest to pożyczka, a czasem kredyt- tak naprawdę chodzi o jedną i tą samą usługę. W końcu, zazwyczaj kwota takiego finansowania zamyka się w maksymalnie 30 tysiącach złotych. Wśród instytucji, do jakich możemy się udać znajdziemy parabanki i tradycyjne banki. Instytucje, które nie mają statusu banku oferują pożyczki w ramach chwilówek, które często są dostępne dla firm od pierwszego dnia prowadzenia działalności. Trzeba jednak mieć świadomość tego, że taki kredyt dla młodych firm jest bardzo kosztowny i najczęściej w bardzo krótkim czasie trzeba zwrócić niemalże podwojoną kwotę z tego, co pożyczyliśmy. Nie jest to więc ani komfortowe ani opłacalne. Lepiej więc przeanalizować jaką ofertę mogą mieć dla nas tradycyjne banki.

Kredyt dla młodych przedsiębiorców udzielany w banku

W niektórych bankach taki kredyt otrzymamy od pierwszego dnia prowadzonej działalności, w innych będzie to po pół roku, a w jeszcze innych po roku. Na starcie, najlepiej skierować swoje kroki do tych banków, które mają najbardziej liberalne zasady przyznawania takich kredytów. Powinniśmy więc porównać oferty banku PKO, mbanku, BGŻ oraz BNP Paribas. W przypadku baku Credit Agricole pożyczka musi zostać poręczona przez inny podmiot. Musimy też liczyć się z tym, że kwotą, jaką uda się nam uzyskać bez większych problemów jest kwota do 10 tysięcy złotych- większej komplikacje możemy napotkać przy wyższej sumie. Do wniosku możemy zostać poproszeni o dołączenie biznesplanu. Tak czy inaczej, warto korzystać z rankingów i porównywarek ofert, a także szczegółowo sprawdzać, co konkretnie oferuje dana instytucja i na jakich warunkach, gdyż mogą one bardzo się między sobą różnić.