Rola włosów w biznesie. Wypadają Ci włosy? Czas zaradzić temu problemowi

Wypadanie włosów u mężczyzn stanowi dość poważny problem, od którego już prosta droga do łysienia. A przecież zazwyczaj jest tak, że bardzo zależy nam na tym, aby dobrze wyglądać i jak najlepiej się prezentować. Warto też wspomnieć o tym, że w przypadku bardzo wielu zawodów ta prezencja ma znaczenie i wpływa na naszą karierę. Bardzo znacząca jest rola wyglądu w biznesie, a także wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z kontrahentami biznesowymi i klientami twarzą w twarz.

 

Kiedy jest czas na wizytę u trychologa?

 

Trycholog jest specjalistą od włosów oraz od skóry głowy. Dlatego też możemy umówić się do niego na wizytę zawsze, kiedy zauważymy jakieś problemy z naszymi włosami. Bardzo często jednak do trychologa zgłaszają się osoby mające problemy z wypadającymi włosami. Warto jednak wziąć pod uwagę, że wypadanie włosów jest czymś całkowicie naturalnym, natomiast problem zazwyczaj pojawia się wtedy, kiedy zauważymy, że nagle ilość wypadających włosów się zwiększyła. Często można to łatwo zaobserwować na szczotce czy na grzebieniu, podczas przeczesywania włosów palcami, ale też na ubraniach. Mocno zaniedbany problem lub też nieskuteczne leczenie na własną rękę w konsekwencji może skutkować pojawieniem się łysiny. U mężczyzn zdecydowanie najczęściej mamy do czynienia z łysieniem w okolicy skroni oraz czoła. To właśnie w tych miejscach wypadające włosy formują charakterystyczne zakola.

 

Najważniejsze to poznać przyczynę łysienia

 

Ta diagnoza jest ważna, bo pozwala wdrożyć odpowiednie leczenie. Przyczyn może być natomiast kilka: łysienie spowodowane przez geny, wypadanie włosów w konsekwencji działania testosteronu, stres i nieodpowiedni styl życia, nieodpowiednia dieta oraz niewłaściwa pielęgnacja. Diagnostyka w gabinecie trychologa może zostać poszerzona o specjalne badanie, które pozwala szybko sprawdzić, w jakim stanie znajdują się cebulki włosowe. Badanie oraz szczegółowy wywiad pozwala natomiast zaprojektować dla pacjenta terapię zaradczą, której skuteczność będzie można monitorować w czasie.

https://centrumzdrowegowlosa.pl/oferta/fibryna-na-skore-glowy/