Garnitur biznesowy – czyli jaki?

Zakup pierwszego garnituru do pracy zazwyczaj jest podyktowany koniecznością- wiele firm posiada swój własny dress code, którego po prostu musimy przestrzegać. Co za tym idzie, nawet jeśli nie jesteśmy amatorami takiej elegancji na co dzień- musimy kupić garnitur, a nawet musimy przyzwyczaić się do jego regularnego noszenia. Dlatego też dobrze, aby wybierane przez nas garnitury do biura były wygodne, ale i wytrzymałe.

Powinniśmy bowiem wyobrazić sobie, że jeśli będziemy z takiego garnituru często korzystać- będzie się on szybciej zużywał niż w sytuacji, kiedy ubieralibyśmy go raz na rok przy okazji różnego rodzaju imprez. Dlatego warto poświęcić dłuższą chwilę na to, aby odwiedzić renomowany salon z garniturami- na przykład marki Ewtex – i tam, będąc już na miejscu, przymierzyć co najmniej kilka modeli, które wpadną nam w oko.

 

Pierwszy garnitur powinien być najbardziej klasyczny i uniwersalny

 

Jeśli nie mamy żadnego garnituru i szybko chcemy kupić coś, co zawsze będzie modne i odpowiednie do pracy- na początek zdecydujmy się na klasykę. Najlepszym rozwiązaniem będzie więc garnitur w kolorze granatowym lub grafitowym, w którym też od razu będziemy wyglądać znacznie bardziej profesjonalnie. Wprost idealnym i ponadczasowym zestawieniem do takiego garnituru jest biała koszula oraz skórzane półbuty na delikatnym obcasie.

 

Aby całość mogła się naprawdę dobrze prezentować- poświęćmy czas na przymiarki. Kupowany garnitur zawsze można lekko poprawić wykorzystując możliwość przeprowadzenia poprawek krawieckich. Najczęściej tę możliwość wykorzystuje się po to, aby odpowiednio określić długość nogawki spodni względem wzrostu. Garnitur powinien być dopasowany, ale jednocześnie nie może krępować naszych ruchów. Dawna moda na kupowanie stanowczo zbyt obszernych modeli też już dawno minęła- garnitur nie może wydawać się zbyt duży, nie można więc kupować go z zapasem. Pamiętajmy, aby miał odpowiednio szerokie klapy, gdyż modele z wąskimi klapami zazwyczaj są zarezerwowane dla maturzystów czy nastolatków. Ważne jest też, aby posiadał wpuszczane do środka kieszenie bez żadnych dodatkowych dekoracji, przeszyć czy lamówek.